2014 rok (w) LifeTube

17.01.2015

Rok 2014 na YouTube miał kilku bohaterów. Niewątpliwie największą popularność zdobył Sylwester Wardęga i jego film „Giant Mutant Spider Dog”. Jego fenomen opisałem w jednym z poprzednich wpisów: Sylwester Wardęga – popularniejszy niż Andrzej Wajda. Jednak 2014 w LifeTube to nie tylko film o spiderdogu. Działo się znacznie więcej zobaczcie sami.

1. Milionerzy

W rok 2014 weszliśmy z 3 kanałami, które przekroczyły granicę 1 miliona subskrybentów. Obecnie w LifeTube są już 4 kanały „milionerów”. Na polskim YouTubr jest obecnie 8 kanałów, które mają powyżej 1 mln subskrybentów.

SA Wardęga

AbstrachujeTV

Niekryty Krytyk

SKKF

 

2. Pierwszy Talent Show (więcej: Można Inaczej)

Zorganizowaliśmy pierwszy talent show realizowany (we współpracy z AccessPro) na YouTube: Hoop Cola „Można Inaczej”.


3. Stare media

Media wielokrotnie próbowały zrozumieć fenomen YouTuberów. Ciekawą diagnozę przedstawił Forbes.


forbes1

4. Networking

Chętnie dzieliliśmy się wiedzą podczas konferencji m.in.: Internet Standard, Internet Beta, Blog Forum Gdańsk, I Kongres eTV, Innovative Europe, Mixx Conference i oczywiście Orange Video Fest by LifeTube.

5. YouTube Rewind

W YouTube Rewind 2014 najpopularniejszym filmem na świecie okazał się… a jakże „Giant Mutant Spider Dog” Sylwestra Wardęgi. Wśród najpopularniejszych filmów w Polsce znalazły się także drugi film Sylwestera „Cookie Phone” oraz Czemu NIE warto być: ZAROŚNIĘTYM chłopaków z AbstrachujeTV.

6. Orange Video Fest by LifeTube

W grudniu zorganizowaliśmy: Orange Video Fest by LifeTube, w którym wzięło udział 7500 uczestników. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce amerykański VidCon będzie miał godną konkurencję :)

To był dobry rok. Według serwisu StatFire jesteśmy na 39.miejscu na świecie pod względem liczby subskrybentów. W I roku działalności przeprowadziliśmy ponad 100 projektów. W naszej sieci jest już 120 kanałów. Rok 2015 jest i będzie jeszcze lepszy :)

 

P.s.
do obserwowania YouTube i youtuberów można wykorzystać (nie są to narzędzia doskonałe):
StatFire
Ranking Vstars
VidStatsX
Social Blade

Do monitorowania i analizowania (warto przetestować, które narzędzie spełni oczekiwania):
MUSE  (więcej: MUSE ją mieć)
Sotrender
Brand24
NapoleonCat