Content marketingowe case study: CANON POLSKA

Autor: Grupa Robocza Content Marketing
03/09/2023
KLIENT: CANON POLSKA WYDAWCA: GAZETA.PL AGENCJA: PHD MEDIA DIRECTION Oczekiwania Promocja wybranych produktów marki Canon w towarzystwie trendu na fotografię profesjonalną (nie na zdjęcia smartfonem), podkreślenie, że nie tylko profesjonalista może mieć dobry aparat. • Stworzenie atrakcyjnego contentu i zapewnienie widocznej ekspozycji do jego publikacji. • Przekierowanie do punktów partnerskiej sieci sprzedaży. Nazwa i opis […]

KLIENT: CANON POLSKA
WYDAWCA:
GAZETA.PL
AGENCJA:
PHD MEDIA DIRECTION

Oczekiwania

Promocja wybranych produktów marki Canon w towarzystwie trendu na fotografię profesjonalną (nie na zdjęcia smartfonem), podkreślenie, że nie tylko profesjonalista może mieć dobry aparat.

Stworzenie atrakcyjnego contentu i zapewnienie widocznej ekspozycji do jego publikacji.

Przekierowanie do punktów partnerskiej sieci sprzedaży.

Nazwa i opis kampanii

„Historie w obiektywie”
W ramach prowadzonych działań Gazeta.pl przygotowała w
pełni natywny landing page pod nazwą wobiektywie.gazeta.pl. Pokazywaliśmy, jak zatrzymać piękne kadry w obiektywie przez pryzmat wiedzy i doświadczenia sześciu profesjonalnych fotografów. Udzielili oni wielu cennych rad użytkownikom Gazeta.pl. Mówili przede wszystkim o tym, jak można uchwycić moment i zrobić piękne zdjęcie nie będąc profesjonalnym fotografem.

Każdy z ekspertów specjalizował się w innym obszarze
fotografii, co pozwoliło nam również zaprezentować bogate portfolio produktów Klienta, ponieważ każdy z nich używał podczas nagrań innego sprzętu marki Canon.

Cele kampanii

5 miesięczne działania, które miały na celu przybliżenie użytkownikom technik fotografowania w 6 kategoriach tematycznych tj.
Fotografia podróżnicza,

Fotografia wnętrz,

Fotografia rodzinna,

Fotografia biznesowa,

Fotografia portretowa,

Vlogowanie.


Prowadzone działania

6 natywnych materiałów wideo z udziałem profesjonalnych fotografów korzystających z różnego asortymentu specjalistycznych produktów Canon,

6 artykułów natywnych nawiązujących do tematyki materiałów wideo,


6 infografik z top 3 poradami danego fotografa na wypracowanie idealnego kadru oraz kodu QR linkującego do sklepu z zastosowanym w sesji sprzętem,


konkurs dla pasjonatów fotografii, w którym wysokiej jakości nagroda zapewniła nam dużą liczbę zgłoszeń,


równoległa kampania CPC,


jedyny na rynku innowacyjny, interaktywny player wideo, który pozwolił nam przekierować użytkowników Gazeta.pl bezpośrednio z playera do sklepów partnerskich marki Canon (CLICK TO SHOP). Zagwarantowało to możliwość zapoznania się z prezentowanym w materiale sprzętem w czasie rzeczywistym i możliwość zakupu,


wizerunkowy branding playera reklama okalająca player i umożliwiająca przeklik na stronę marki.

Wyniki kampanii

Bogata promocja i obecność materiałów z udziałem marki Canon w najlepszych placementach, w tym między innymi na stronie głównej portalu.

Publikacja treści natywnych w 4 serwisach: kobieta.gazeta.pl, podróże.gazeta.pl, weekend.gazeta.pl oraz next.gazeta.pl. Pozwoliło to pokazać różne perspektywy w odniesieniu do kategorii tematycznych.

 

 

Największe wyzwania, na jakie trafiliśmy

Największym wyzwaniem projektu był dobór odpowiednich osób do produkcji materiałów wideo. Po pierwsze mieliśmy aż 6 kategorii tematycznych i w każdej minimum kilka propozycji sylwetek. Po drugie nasi fotografowie musieli na co dzień pracować na sprzęcie marki Canon, by wiarygodność ich polecenia i wykonanych zdjęć była jak najwyższa.

Po trzecie, realizacja projektu z artystami, a tak trzeba patrzeć na profesjonalnych fotografów, niesie za sobą też otwartość na to, jaki finalnie materiał powstanie i co zawodowcy nam powiedzą. Musieliśmy być, i my i klient, gotowi na ich rekomendację. Dlatego zdecydowaliśmy się na materiały natywne. W innym przypadku ciężko byłoby pokazać wszystkie zalety produktów.


Jednoczesne spełnienie tych kryteriów było wyzwaniem, ale sprostanie im przyniosło nam 100% satysfakcję z projektu oraz zadowolenie naszego klienta.


 

Powyższy artykuł jest fragmentem publikacji „Przewodnik po Content Marketingu 2022/2023
stworzonej przez Grupę Roboczą Content Marketing i Reklama Natywna IAB Polska.
Publikacja zawiera insighty i informacje na temat tego, jak działania content marketingowe postrzegają obecnie agencje, wydawcy i klienci w Polsce, a także ciekawe case’y z rodzimego rynku, które mogą być źródłem inspiracji do zaplanowania skutecznych działań content marketingowych.
Publikację można bezpłatnie pobrać tutaj >

Grupa Robocza Content Marketing

Grupa Robocza Content Marketing

Content marketingowe case study: KINO POLSKA TV S.A.

Content marketingowe case study: KINO POLSKA TV S.A.

Kino Polska TV S.A. to dynamicznie rozwijająca się grupa medialna, której głównymi gałęziami biznesowymi są: emisja i produkcja kanałów TV, dystrybucja oraz produkcja contentu telewizyjnego i filmowego.

Content marketingowe case study: USP ZDROWIE

Content marketingowe case study: USP ZDROWIE

USP Zdrowie to lider na polskim rynku leków dostępnych bez recepty, który od 1992 roku tworzy produkty z myślą o zdrowiu konsumentów. Firma znana jest m.in. z takich rozpoznawalnych oraz cenionych marek jak Apap, Ibuprom czy Gripex.

4 pomysły na recykling contentu

4 pomysły na recykling contentu

Recykling to pojęcie, które odnosi się nie tylko do dbania o środowisko naturalne, ale też do marketingu. Choć zjawisko ponownego wykorzystania treści nie jest nowością, do tej pory nie cieszyło się ono zbyt dużą popularnością. Wiele wskazuje na to, że ten „ekologiczny” trend w marketingu będzie jedną z najsilniejszych tendencji w tym roku, warto więc poznać go lepiej. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jak wykorzystać potencjał istniejących już artykułów blogowych.