Poradnik E-commerce: Jak zapewnić bezpieczeństwo w e-commerce?

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

1.
otrzymanie pożądanego towaru – choć początkowo nie było wiadomo, czy pandemia nie pozbawi e-commerce znacznej części obrotu, przez zawirowania finansowe, przekładające się na sytuację materialną przeciętnego Kowalskiego, to dwa miesiące, od których borykamy się z pandemią, wskazują, że poza skrajnymi sytuacjami, takimi jak całkowita utrata dochodów, Polacy nie rezygnują z zakupów. Warto zapewnić im ciągłą możliwość, by robili zakupy u ciebie.

2.
bezpieczny produkt – choć badania naukowe nie są do końca precyzyjne w tym względzie, wiele osób obawia się przenoszenia koronawirusa na zamawianej odzieży, książkach, plastikowych opakowaniach, a nawet na żywności. Poinformuj swoich konsumentów, że towar jest pakowany w sterylnych warunkach magazynowych, przez zdrowych pracowników, ten który jest np. zwracany przez poprzedniego konsumenta, jest przed ponowną sprzedażą poddawany kwarantannie, bądź dezynfekcji.

3.
bezpieczną formę płatności – to obopólne życzenie zarówno strony kupującej jak i sprzedającej w e-commerce. Bezgotówkowe formy płatności są preferowane także w czynnych punktach sprzedaży, takich jak apteki czy markety, a w przypadku e-commerce stanowią zdecydowaną większość względem form gotówkowych, np. takich jak pobrania. Pod bezpieczeństwem płatności kryje się jednak również gwarancja, że przelane środki pozostają bezpieczne, także w przypadku chęci zwrotu towaru, gdyż obecnie każdy z klientów dwa razy obraca każdą złotówkę przed jej wydaniem.

4.
bezpieczną formę dostawy – to jeden z punktów, zależny w dużej mierze od firmy logistycznej, z którą współpracujesz. Jeżeli firma kurierska, która realizuje dla ciebie wysyłki, wdrożyła specjalne procedury, poinformuj o tym klienta przed zakupem. Jeżeli miałby zrezygnować z zakupów, w obawie o kontakt z dostawcą, to na pewno uspokoi go informacja, o możliwości pozostawienia przesyłki pod drzwiami, bez podpisywania dokumentów i bezpośredniego kontaktu z kurierem.

5.
możliwość bezpiecznego zwrotu – to związane jest bezpośrednio z bezpieczną płatnością. Klient, którego być może sytuacja po raz pierwszy w życiu zmusiła do robienia zakupów online, może mieć obawy, bo nie wie, jak przebiegają procedury ewentualnego zwrotu, jeżeli okaże się, że nie trafił z rozmiarem, albo produkt mu nie odpowiada. Poinformowanie o możliwości bezpiecznego zwrotu, a nawet wydłużenie, ponad to, co na sprzedawcę nakłada prawo, okresu na odstąpienie od umowy powinno przełamać te obawy.

[/et_pb_text][et_pb_divider _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”]

Ten artykuł jest częścią publikacji Grupy Roboczej E-commerce pt. “E-commerce w czasach kryzysu”, opublikowanej w czerwcu 2020r. Zachęcamy do zapoznania się z całością materiału. Publikacja jest dostępna bezpłatnie w formacie pdf.

[/et_pb_text][et_pb_button button_url=”https://www.iab.org.pl/wp-content/uploads/2020/06/E-commerce-w-czasach-kryzysu-1.pdf” button_text=”POBIERZ PORADNIK” button_alignment=”center” _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_button][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Paweł Zasuń

Wciśnij ESC, żeby zamknąć