Wydatki na wideo online w 2022 roku.
Wydatki na cyfrową reklamę wideo odnotowują solidny wzrost. W 2022 roku przekroczyły 1 mld zł - wynik przełożył się na 15% udział w całym torcie reklamowym online.
Artykuły w tej kategorii tworzą eksperci z Grupy Roboczej Wideo IAB Polska. Grupa powstała działa od 2010 roku, wcześniej koncentrując się nie tylko na sprawach związanych z wideo online, ale także audiowideo. Głównym celem grupy jest szerzenie wiedzy na temat online wideo – samego w sobie, a także z perspektywy całego ekosystemu wideo. Grupa porusza wiele wątków (Connected TV, oglądalność online wideo, badania efektywności etc.) a jej celem jest edukacja – rynku, ale także w ramach grupy dzięki wspólnym dyskusjach i poruszanych tematy w grupie. W tym celu grupa współpracuje też z IAB Europe. Szefem Grupy jest Michał Buszko, AGB Nielsen Media Research Sp. z o.o., a jego Zastępcą Jarosław Rawicki, Cyfrowy Polsat S.A. oraz Małgorzata Madej, Telewizja Polska S.A.
Wydatki na cyfrową reklamę wideo odnotowują solidny wzrost. W 2022 roku przekroczyły 1 mld zł - wynik przełożył się na 15% udział w całym torcie reklamowym online.
Jaguar „Szlachetne korzenie, sportowa dusza”. To realizacja produktowa, w której skupiliśmy się na prześwietleniu możliwości największego SUVa ze stajni Jaguar – modelu F-Pace.
Działalność zarówno serwisów VOD, platform wideo, na których to użytkownicy umieszczają materiały audiowizualne, jak i ich otoczenia reklamowego są lub będą lada chwila ściślej regulowa ne w Europie, w tym także w Polsce. Ramy funkcjonowania w sektorze reklamy oraz treści wideo wynikają zarówno z dyrektyw europejskich, regulacji krajowych, jak i dobrych praktyk wypracowanych przez samych uczestników rynku.
Wideo online content marketing to w uproszczeniu wytworzenie oraz umieszczenie w danej witrynie treści, mającej na celu jakościową promocję marki, produktu, usługi w formie wideo. Treść ta może być zamieszczona w specjalnie do tego celu przygotowanym serwisie lub w istniejącej uprzednio witrynie, wśród materiałów nieobrandowanych.
Planując kampanię reklamową wideo online należy przygotować się do tego poznając realia technologiczne, oraz wymagania technologiczne, jakie stawia rynek i standardy na nim obowiązujące. Innymi słowy, warto wiedzieć, co jest możliwe do realizacji, co nie jest, w jakim modelu sprzedażowym i w jakich formatach reklamowych. Znając te podstawowe wymagania łatwiej będzie zaplanować udaną kampanię wideo online i skuteczniej osiągniemy stawiane w niej cele.
Rynek wideo online można podzielić według kilku kryteriów. Na podstawowym poziomie najłatwiej będzie to zrobić biorąc pod uwagę miejsce publikacji treści (typ usługi, serwisu, platformy wydawniczej).
Multiscreening, choć jest zjawiskiem znanym i powszechnym, stale podlega ewolucji zgodnej z kierunkiem zachowań i potrzeb odbiorców mediów. W kontekście treści multimedialnych mamy do czynienia z szerokim spectrum contentu konsumowanego na wielu ekranach.
Według danych Publicis Groupe obejmujących trzy kwartały 2020 roku, wydatki na reklamę w internecie wzrosły o 2,5% do 2,56 mld złotych. Jedna piąta inwestycji w reklamy online doty- czyła formatu wideo.
Myśląc o reklamie wideo online już na samym początku, przy próbie stworzenia klarownej definicji napotykamy na dylemat związany z uznaniem, które formaty możemy zaliczyć do tej kategorii reklamowej. Część osób zajmująca się wideo marketingiem będzie optować za tym, że są to wszystkie reklamy zawierające spot wideo. Inna szkoła to zaklasyfikowanie także wszelkiego rodzaju reklam towarzyszących głównemu materiałowi wideo.
Liczba internautów w Polsce w kwietniu 2020 roku wyniosła ogółem 28,2 mln, z których prawie 21mln odwiedziło YouTube przy średnim czasie użytkowania wynoszącym powyżej dziewiętnastu minut.(bad. Gemius/PBI) Najświeższy raport IAB/PwC Adex 2019 pokazuje nam, że wideo w dalszym stopniu rośnie, jednak wzrost ten zmalał do 3% r/r.
Jakość jest głównym czynnikiem zakupu powierzchni wideo. Standard viewability ulegnie podwyższeniu. Standard Coalition for Better Ads wprowadza ograniczenia dotyczące emisji reklam przy krótkich treściach wideo.
Nastoletni przedstawiciel pokolenia Z nie zna świata bez komputerów, internetu i nowych technologii. Aktywnie korzysta z sieci przez co najmniej 3 godziny dziennie, ale nigdy nie jest całkiem offline.[1] Doskonale zna świat wirtualny, więc zdaje sobie sprawę z tego, że walutą są w nim polubienia, udostępnienia i komentarze, a przede wszystkim czas i zaangażowanie.