PR-news 2024 oczami ekspertów z Grupy Roboczej PR IAB Polska. Część 1.
Za nami rok 2024, który obfitował w rozgrzewające internet newsy. Eksperci Grupy Roboczej Public Relations IAB Polska przy […]
Artykuły w tej kategorii tworzą eksperci z Grupy Roboczej Public Relations IAB Polska. Grupa powstała w kwietniu 2019 roku. Jej celem jest między innymi: zdefiniowanie roli PR (i agencji) w zdigitalizowanym świecie, wykorzystanie narzędzi cyfrowych w realizacji celów biznesowych klientów oraz wypracowanie metod efektywnego mierzenia skuteczności działań PR. W pracach grupy biorą udział reprezentanci agencji PR, domów mediowych, wydawców oraz reklamodawców.
Szefową Grupy jest Joanna Berlińska, Lightscape, a jej Zastępcą Maciej Kikta, Smartney.
Za nami rok 2024, który obfitował w rozgrzewające internet newsy. Eksperci Grupy Roboczej Public Relations IAB Polska przy […]
Oto druga część przeglądu najbardziej pamiętnych newsów 2024 według ekspertów Grupy Roboczej Public Relations IAB Polska z udziałem […]
W jakiej firmie chcesz pracować? W tej, która jest najlepsza na świecie? Kuszące. A może w takiej, która jest lepsza dla świata, tworząc swoje produkty w sposób etyczny i zrównoważony? Zastanawiasz się, czy te wartości mogą współistnieć w jednej firmie? Tak, to jest możliwe dzięki ruchowi B Corp, który skupia firmy wdrażające wysokie standardy zrównoważonego rozwoju.
Weekend w środku listopada 2024 może stać się punktem przełomowym dla krajobrazu social mediów, także w Polsce. Druga […]
Potrzeby seniorów zauważane są przez firmy budujące swoje strategie ESG w Polsce. Spośród 86 raportów zrównoważonego rozwoju za rok 2022, które dostępne są w bibliotece konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, o akcjach skierowanych w stronę seniorów pisze niemal ⅓ raportujących.
Firmy, które nie mają ducha społecznej odpowiedzialności w swoim DNA i nie angażowały się dotychczas w tego rodzaju działania, mają ostatni dzwonek na rozpoczęcie aktywności w tym obszarze. Wyzwanie jest jeszcze większe w przypadku firm usługowych, operujących globalnie i niemających bezpośrednich punktów styku z konkretnymi społecznościami.
Bardzo ważnym elementem naszej kultury organizacyjnej jest pozostawienie pracownikom dużej swobody w podejmowaniu decyzji. Zatrudniamy specjalistów, których szkolimy, a następnie dajemy im wolną rękę w realizacji powierzonych zadań.
W erze rosnącej popularności sztucznej inteligencji firmy i instytucje doświadczają zarówno pozytywnych, jak i negatywnych skutków jej stosowania.
Kryzys wizerunkowy to nagłe i nieprzewidziane zdarzenie, które w istotny sposób wpływa na to, jak konsumenci postrzegają daną markę.
15 stycznia 2023 roku fani postapokaliptycznej gry The Last of Us mogli wreszcie odetchnąć z ulgą. Adaptacja kultowego tytułu produkcji studia Naughty Dog, która podbiła serca i portfele graczy – w ciągu trzech tygodni od premiery gra sprzedała się w liczbie ponad 3,4 mln egzemplarzy - wreszcie trafiła na ekrany. Pierwszy odcinek nowego serialu HBO o tej samej nazwie nie tylko spotkał się z zachwytem krytyków, ale przekroczył najśmielsze oczekiwania prognostyków.
Narodzili się w XXI wieku, a już podbijają międzynarodowe rynki. Ich matką jest sztuczna inteligencja, a ojcem influencer marketing. Wychowywali się w technologiach immersyjnych, by wkroczyć do mediów społecznościowych i metawersum. Mowa o wirtualnych influencerach – humanoidalnych personach, które tworzą więź z odbiorcami i mogą wpływać na ich decyzje zakupowe. Wykorzystanie wirtualnych influencerów nie weszło jeszcze do kanonu influencer marketingu, lecz już teraz warto przyjrzeć się ich rosnącemu potencjałowi reklamowemu.
Tradycyjnie public relations (PR) kojarzy się z komunikacją kryzysową czy zarządzaniem relacjami z mediami. Współcześnie jednak, ten zakres należałoby rozszerzyć znaczeniowo o działania powiązane z budowaniem wizerunku marki, w tym również pracodawcy.